KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003334
nr 1600 3334
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Skånekust". Signerad. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 26 februari 2024
kl 19:33:25
24/2 10:08:07
1.500 kr
25/2 14:01:41